Plan gier 
22 Listopad 2009 - NIEDZIELA    (FINAŁ) 


 Center Court
1st 
Match 
 
Starting at 12:00 

Sandra ZAHLAVOVA (CZE) 
vs.
Ana JOVANOVIC (SRB)

2nd 
Match 
 
Not Before 14:00

Ana JOVANOVIC (SRB)/
Justine OZGA (GER) 
vs.
Lyudmyla KICHENOK (UKR) /
Nadiya KICHENOK (UKR)




Plan gier 
21 Listopad 2009 - SOBOTA 


 Center Court
1st 
Match 
 
Starting at 12:00


Lyudmyla KICHENOK /
Nadiya KICHENOK
vs.
Olga BROZDA /
Karolina KOSINSKA

2nd 
Match 
 
Not before 13:00 

Veronika KAPSHAY
vs.
Ana JOVANOVIC

3rd 
Match 
 
Not before 15:00 

Sandra ZAHLAVOVA
vs.
Simona HALEP

4th 
Match 
 
Followed by 

Ana JOVANOVIC /
Justine OZGA 
vs.
Justyna JEGIOLKA /
Katarzyna KAWA




Plan gier 
20 Listopad 2009 - PIĄTEK 


 Court 1Court 2Court 3
1st MatchStarting at 11:00


Malou EJDESGAARD /
Katarzyna PITER
vs.
Lyudmyla KICHENOK /
Nadiya KICHENOK

Starting at 11:00


Veronika KAPSHAY
vs.
Justine OZGA



Starting at 11:00


Ana JOVANOVIC
vs.
Ksenia PERVAK



2nd MatchNot before 12:00


Sandra ZAHLAVOVA
vs.
Eva BIRNEROVA



Followed by


Daria KUCHMINA /
Yuliana UMANETS
vs.
Olga BROZDA /
Karolina KOSINSKA

Not before 12:30


Simona HALEP
vs.
Nina ZANDER



3rd MatchNot before 14:00
Court TBA

Barbara SOBASZKIEWICZ /
Sylwia ZAGORSKA
vs.
Ana JOVANOVIC /
Justine OZGA

Not before 14:00
Court TBA

Barbara KRZESINSKA /
Ivanna SLOBODIAN
vs.
Justyna JEGIOLKA /
Katarzyna KAWA

 



Plan gier 
19 Listopad 2009 - CZWARTEK 


 Court 1Court 2Court 3Court 4
1st MatchStarting at 10.45


Nina ZANDER
vs.
Lyudmyla KICHENOK

Starting at 10.45


Simona HALEP
vs.
Lesya TSURENKO


Starting at 10.45


Sandra ZAHLAVOVA
vs.
Olga BROZDA

Starting at 10.45


Ana JOVANOVIC 
vs.
Ksenia MILEVSKAYA

2nd MatchFollowed by

Teresa MALIKOVA
vs.
Ksenia PERVAK

Followed by

Justine OZGA
vs.
Margalita CHAKHNASHVILI
Followed by

Veronika KAPSHAY
vs.
Paula KANIA
practice for doubles players

3rd MatchNot Before 13:30



Eva BIRNEROVA 
vs.
Anna KORZENIAK



Not Before 13:30

Angela DISHKOVA /
Hristina DISHKOVA
vs.
Lyudmyla KICHENOK /
Nadiya KICHENOK
Not Before 13:30


Iveta GERLOVA /
Lucie KRIEGSMANNOVA
vs.
Olga BROZDA /
Karolina KOSINSKA
After Rest, Not Before 14:00

Ksenia MILEVSKAYA /
Lesya
TSURENKO
vs.
Barbara SOBASZKIEWICZ /
Sylwia ZAGORSKA
4th MatchNot Before 15:00, Court TBA


Daria KUCHMINA /
Yuliana UMANETS
vs.
Tereza MRDEZA /
Natalia ORLOVA


Not Before 15:00, Court TBA

Margalita CHAKHNASHVILI /
Stephanie VONGSOUTHI
vs.
Barbara KRZESINSKA /
Ivanna SLOBODIAN
Not Before 15:00, Court TBA


Simona DOBRA /
Veronika KAPSHAY
vs.
Justyna JEGIOLKA /
Katarzyna KAWA

 



Plan gier 
18 Listopad 2009 - ŚRODA 


 Court 1Court 2Court 3Court 4
1st MatchStarting at 10:45


Patrycja SANDUSKA
vs.
Ksenia PERVAK
Starting at 10:45


Ksenia MILEVSKAYA
vs.
Magda LINETTE
Starting at 10:45

Lesya
TSURENKO
vs.
Tereza 
HLADIKOVA
Starting at 10:45



Sarah GRONERT
vs.
Eva BIRNEROVA
2nd MatchFollowed by

Ana JOVANOVIC
vs.
Katarzyna
PITER
Followed by

Justine OZGA
vs.
Jade CURTIS
Followed by

Nina ZANDER
vs.
Malou EJDESGAARD
Followed by

Sandra ZAHLAVOVA
vs.
Daria KUCHMINA
3rd MatchNot Before 13:00

Karolina
KOSINSKA
vs.
Anna KORZENIAK
Not Before 13:00

Tereza MRDEZA
vs.
Teresa
MALIKOVA
Not Before 13:00


Olga BROZDA
vs.
Iveta GERLOVA
Not Before 13:00

Lyudmyla KICHENOK
vs.
Natalia
ORLOVA
4th MatchFollowed by

Simona
HALEP
vs.
Nadiya
KICHENOK
Followed by

Stephanie
VONGSOUTHI
vs.
Veronika
KAPSHAY
Followed by



Justyna JEGIOLKA
vs.
Paula KANIA
Followed by

Barbara SOBASZKIEWICZ
vs.
Margalita CHAKHNASHVILI
5th MatchNot before 16:00, Court TBA

Kelly ANDERSON /
Aleksandra ROSOLSKA
vs.
Ana JOVANOVIC /
Justine OZGA
  Not before 16:00, Court TBA

Jana JANDOVA /
Karin
MORGOSOVA
vs.
Malou EJDESGAARD /
Katarzyna
PITER



Plan gier 
17 Listopad 2009 - WTOREK   


 Court 1Court 2Court 3
1st MatchStarting at 11:00

Iveta GERLOVA
vs.
Katarzyna KAWA
Starting at 11:00

Daria KUCHMINA
vs.
Karin MORGOSOVA
Starting at 11:00

Aleksandra ROSOLSKA
vs.
Paula KANIA
2nd MatchFollowed by

Magda LINETTE
vs.
Nina ZANDER
Followed by

Veronika KAPSHAY
vs.
Emma FLOOD
Followed by

Barbara SOBASZKIEWICZ
vs.
Sylwia ZAGORSKA
3rd MatchNot before 13:30 Court TBA

Lyudmyla KICHENOK
vs.
Eva PIGOVA
Not before 13:30 Court TBA

 Nadiya KICHENOK 
vs.
Simona DOBRA
 



Plan gier 
16 Listopad 2009 - PONIEDZIAŁEK    


 Court 1Court 2Court 3Court 4
1st MatchStarting at 10:00

Zuzana ZLOCHOVA
vs.
Aleksandra ROSOLSKA
Starting at 10:00

Lucie KRIEGSMANNOVA
vs.
Magda LINETTE
Starting at 10:00

Martina BORECKA
vs.
Paula KANIA
Starting at 10:00

Sara CZUBAK
vs.
Nina ZANDER
2nd MatchFollowed by

Volha KALODZITSA
vs.
Katarzyna KAWA
Followed by

Karin MORGOSOVA
vs.
Anna ZAJA
Followed by

Daria KUCHMINA
vs.
Jana JANDOVA
 

 
 
 
3rd MatchNot Before 12:00

Sylwia ZAGORSKA
vs.
Dominika KANAKOVA
Not Before 12:00

Emma FLOOD
vs.
Karina PIMKINA
Not Before 12:00

Dalia ZAFIROVA
vs.
Barbara SOBASZKIEWICZ
 

 
 
 
4th MatchFollowed by

Veronika KAPSHAY
vs.
Barbara KRZESINSKA
Followed by

Yuliana UMANETS
vs.
Simona DOBRA
Followed by

Nadiya KICHENOK
vs.
Kelly ANDERSON
 

 
 
 
5th MatchNot Before 15:00

Ivanna SLOBODIAN
vs.
Eva PIGOVA
Not Before 16:00

Lyudmyla KICHENOK
vs.
Beata WAJDZIK