KOMUNIKAT TURNIEJOWY
Postanowienia ogólne
Organizator: |
Polski Związek Tenisowy
ul. Marszałkowska 2, Warszawa
tel. (022) 629 26 21, fax. (022) 621 80 01
UKS Hart Opole
tel. (077) 421 24 75
ul. Skośna 9 |
Miejsce: |
Hala Tenisowa w Zawadzie k/Opola
ul. Skośna 9
tel. (077) 421 24 75
fax. (077) 454 05 70 |
Termin: |
04 – 06.03.2004 |
Kategoria wiekowa: |
seniorzy |
Wielkość tabelki: |
8 mężczyzn i 8 kobiet |
Zasady uczestnictwa: |
Dział Wyszkolenia zaprasza do udziału 8 najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy zajęli czołowe miejsca w Cyklu Turniejów Team PZT-Prokom. Do końcowej Cyklu zaliczanych jest 8 najlepszych turniejów.
Warunkiem dopuszczenia do turnieju jest pisemne potwierdzenie udziału do dnia 1.03.2004 do godziny 13.00 na fax PZT. |
Wpisowe: |
100 zł |
Piłki: |
DUNLOP PRO
Każdy mecz jest rozgrywany 3 piłkami. |
Nawierzchnia: |
4 korty dywan z granulatem |
Dyrektor Turnieju: |
Iwona Kucharska |
Sędzia Naczelny: |
Józef Poteralski |
Zasady rozgrywania turnieju
Weryfikacja: |
środa 3.03.2004 do godz. 19.00 |
Losowanie: |
Losowanie odbędzie się bezpośrednio po weryfikacji wg następujących zasad:
Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie czteroosobowe grupy.
Grupa A: zawadnicy 1 i 4 , grupa B: zawodnicy 2 i 3.
Zawodnicy 5 i 6 – pierwszy wylosowany do grupy A, drugi do grupy B.
Zawodnicy 7 i 8 – pierwszy wylosowany do grupy A, drugi do grupy B. |
System rozgrywek: |
I faza - rozgrywki w grupach systemem każdy z każdym kolejność gier:
1-4 2-3, 1-3 2-4, 1-2 3-4;
II faza – półfinały i gra o miejsca 5 – 8
kolejność gier:
- półfinały A1-B2, B1-A2
- gra o m-ca A3-B3 zwycięzca zajmuje m-ce 5
A4-B4 zwycięzca zajmuje m-ce 7
III faza – finały i gra o m-ce 3-4
UWAGA: mecze są rozgrywane do dwóch wygranych setów, przy stanie 6/6 o wyniku decyduje tiebrek, przy stanie 1/1 w setach o wyniku decyduje supertiebreak. |
Program zawodów: |
I dzień (czwartek) początek gier 9.00
I runda mężczyźni – 4 mecze
II runda kobiety – 4 mecze
III runda mężczyźni – 4 mecze
IV runda kobiety - 4 mecze
II dzień (piątek) początek gier 9.00
III runda mążczyźni – 4 mecze
III runda kobiety - 4 mecze
gra o miejsca 5-8 - 4 mecze
półfinały – 4 mecze
III dzień (sobota)
finały oraz gra o miejsca – 4 mecze |
Inne
Trening: |
środa – od godziny 18.00
codziennie przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu gier |
Sędziowie: |
mecze w grupach, mecze o miejsca – sędziowie sektorowi
Półfinały i finały - sędziowie stołkowi |
Wyżywienie: |
koszty wyżywienia ponoszą uczestnicy lub ich kluby |
Zakwaterowanie: |
- Ośrodek Wypoczynkowy “Peters” Turawa (połudnowy brzeg jeziora
Turawskiego – ok. 2 km od wsi Szczedrzyk; tel. 77/421 20 89. Ceny:
pokój 3 os.=25 zł /os/ doba; pokój 2 os.=30 zł, apartament – 120 zł
- Hotel “Zacisze” ul.Grunwaldzka 28, Opole; tel. 077/ 453 95 53. Ceny
pokój 1 os.(z łazienką)=110 zł; pokój 2 os.(z łazienką)=200 zł;
pokój 2 os.(bez łazienki)=120 zł (w cenie śniadanie)
- Hotel “Festiwal” ul.Oleska 86; tel. 077/455 60 11. Ceny: pokój
1os.=240 zł; pokój 2os.=250 zł |
Nagrody: |
I miejsce - 5000 zł
II miejsce - 3000 zł
III miejsce – 2000 zł |
Nagrody finansowane w formie zwrotu udokumentowanych wydatków związanych z udziałem zawodnika w turniejach międzynarodowych rozgrywanych poza granicami kraju. Nagroda dotyczy danego zawodnika i nie może być przekazana osobom trzecim.
WYNIKI TURNIEJU
MĘŻCZYŹNI
L.p. |
Roz. |
GRUPA A |
1 |
1 |
DOMASZEWICZ Marcin |
2 |
4 |
POKRYWKA Marek |
3 |
|
BUDZIAK Beniamin |
4 |
|
GIERAS Wojciech |
|
L.p. |
Roz. |
GRUPA B |
1 |
2 |
PIĄTKOWSKI Dawid |
2 |
3 |
OCHOCIŃSKI Maciej |
3 |
|
JASTRZĘBSKI Jakub |
4 |
|
OWSIAK Wojciech |
|
CZWARTEK
PIĄTEK
PÓŁFINAŁ
A1 Domaszewicz |
|
|
Domaszewicz |
B2 Ochociński |
6/1 6/1 |
|
GRA O MIEJSCE 5
A3 Gieras |
|
|
Gieras |
B3 Piątkowski |
6/4 6/3 |
|
PÓŁFINAŁ
B1 Owsiak |
|
|
Owsiak |
A2 Budziak |
6/3 7/6(3) |
|
GRA O MIEJSCE 7
A4 Pokrywka |
|
|
Pokrywka |
B4 Jastrzębski |
6/4 3/6 10/7 |
|
SOBOTA
FINAŁ
Domaszewicz |
|
|
Owsiak |
Owsiak |
6/2 6/1 |
|
GRA O 3 MIEJSCE
Ochociński |
|
|
Budziak |
Budziak |
7/6(5) 6/0 |
|
Sędzia
Józef Poteralski
KOBIETY |